Przejdź do treści
układy hybrydowy od GASPOLU

Nowość od GASPOLU

Podwójna korzyść dla Twojego domu

Chcesz obniżyć koszty ogrzewania i domowej energii? Sprawdź naszą ofertę układów hybrydowych. Współpracujące ze sobą duety: gaz płynny i pompa ciepła albo gaz płynny z fotowoltaiką zapewnią Ci bezpieczeństwo energetyczne.

Podwójna korzyść z układu połączonego 

Zbiornik LPG + Fotowoltaika

Ogrzewanie domu za pomocą wysokoenergetycznego gazu płynnego zapewnia komfortową temperaturę w pomieszczeniach, jednocześnie umożliwiając efektywne wykorzystanie energii. Dodatkowo, własna instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkcję czystego prądu z energii słonecznej, co zasilając urządzenia elektryczne w domu, przyczynia się do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną.

Zbiornik LPG + Pompa Ciepła 

Pompa ciepła i zbiornik na gaz płynny, współpracując ze sobą, tworzą duet idealny. Przez większość roku ogrzewasz dom i podgrzewasz wodę za pomocą pompy ciepła, a gdy temperatura powietrza spada i pompa potrzebuje wsparcia, automatycznie załącza się kocioł gazowy. Sam decydujesz, z którego źródła korzystasz: gazu czy prądu – w zależności od bieżących stawek.

Wypełnij formularz

Zgoda jest wymagana

Zgoda na komunikację elektroniczną

Chcę otrzymywać od GASPOL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie informacje o charakterze marketingowym, w tym informacje handlowe, za pomocą wskazanych przeze mnie sposobów komunikacji. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie, co nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych przed wycofaniem zgody.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gaspol SA, Al Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa. Dane będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody. Szczegółowe informacje w naszej Polityce Prywatności: gaspol.pl/polityka-prywatnosci

Popraw wszystkie pola i ponownie wyślij formularz.

Prosimy o cierpliwość, to może chwilę potrwać!

Jak działa układ połączony: gaz płynny i pompa ciepła

 

Układ hybrydowy łączy dwa niezależne systemy ogrzewania: kocioł gazowy i powietrzną pompę ciepła, które współdziałają ze sobą. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, z którego źródła korzystasz w niesprzyjających warunkach pogodowych: gazu czy energii elektrycznej. Przez większość czas w roku, Twoja pompa ciepła będzie samowystarczalna. Dogrzeje budynek, jeśli będzie trzeba i podgrzeje wodę. Gdy temperatura za oknem spadnie, zamiast drogiej energii elektrycznej (prognozowane są dalsze wzrosty jej cen), korzystasz z gazu płynnego, który w przeliczeniu na 1 kWh ciepła jest bardziej opłacalny.

Pompa ciepła i zbiornik na gaz płynny, współpracując ze sobą, tworzą duet idealny. Zobacz, jak działa układ hybrydowy na przykładzie. 

Instalacja LPG i Pompa Ciepła

Instalacja LPG od GASPOLU

Jesteśmy liderem rynku gazu płynnego w Polsce. Działamy na rynku od ponad 30 lat. Oferujemy dwie opcje:

Jeśli masz niewielką przestrzeń w ogrodzie lub zależy Ci, aby zbiornik był niewidoczny na posesji, polecamy zbiornik podziemny. Zespół ekspertów doradzi najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Twojej nieruchomości.
Jeśli zależy Ci na szybkim montażu i prostej instalacji zdecyduj się na zbiornik naziemny. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz wykopów w ogrodzie i zyskasz na czasie.
Pompa_instalacjalpg_pompa

Pompa Ciepła PANASONIC

W przypadku pompy ciepła stawiamy na jakość produktów i niezawodność systemów. dlatego oferujemy wysokiej klasy pompy ciepła marki PANASONIC, które w połączeniu z kotłem gazowym nie mają sobie równych:

Wysoki współczynnik COP oznacza, że system jest bardzo efektywny, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz mniejsze zużycie energii, co jest korzystne dla środowiska naturalnego.

Klasa efektywności A+++ jest najwyższym poziomem oceny energetycznej, który informuje o minimalnym zużyciu energii danego produktu. Oznacza to oszczędność dla konsumentów oraz korzyści dla środowiska dzięki zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla.

Korzyści z układów połączonych GASPOLU

Uklad polączony Gaspol Oszczedność

Oszczędność 

Przechodząc z starego źródła ogrzewania na nowy efektywny system grzewczy oraz produkując własny prąd, oszczędzasz jeszcze więcej na rachunkach. Wysokiej klasy urządzenia przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa przy zapewnieniu podobnego poziomu ciepła w pomieszczeniach.

uklad połaczony przyjasny dla srodowiska

Przyjazność środowisku

Decydując się na nasze rozwiązania, przestajesz być zależnym od jednego źródła ogrzewania oraz swojego dostawcy energii elektrycznej. Daje Ci to bezpieczeństwo energetyczne i możliwość wyboru. Przy okazji korzysta także planeta – wybierasz ogrzewanie przyjazne dla środowiska.

Dofinansowanie pompy ciepła

Dofinansowania

Przechodząc z pieca węglowego na układ hybrydowy, możesz skorzystać z atrakcyjnych dotacji, m.in. z rządowego programu Czyste Powietrze. Dodatkowo podwyższysz klasę energetyczną swojego domu, a poniesione koszty rozliczysz w podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Zaufaj ekspertom

 Nasz zespół doradców przeprowadzi Cię przez proces wymiany źródła ogrzewania lub modyfikację obecnego. 

Nasze wsparcie dotyczy:

  • Audyt

    Wykonanie audytu technicznego nieruchomości. Zweryfikujemy jakie jest zapotrzebowanie energetyczne twojego budynku.
  • Dobór urządzeń

    W zależności od potrzeb i cech budynku/terenu. Na podstawie audytu dobierzemy moc urządzeń grzewczych.
  • Wycena

    Otrzymasz indywidualną wycenę w oparciu o wyniki audytu nieruchomości.
  • Projekt

    Wykonamy projekt instalacji gazowej, umiejscowienia zbiornika, wykonania instalacji wewnętrznej i zewnętrznej
  • Montaż i szkolenie

    Podłączymy urządzenia i przeszkolimy Cię z obsługi układu połączonego.

Bezpłatna wycena 

Jakiej oferty szukasz?

Sorry, an error occurred. Please try again

Pytania i odpowiedzi

Powietrzna pompa ciepła zasysa świeże powietrze, które następnie przepływa przez wypełnione czynnikiem chłodniczym wężownice – analogicznie do zasady działania lodówki. Ciepło odebrane z powietrza jest automatycznie przekazywane za pomocą czynnika chłodniczego do wody grzewczej oraz do wody użytkowej.
Zarówno moc kotła gazowego jak i moc pompy ciepła dobierane są na podstawie zapotrzebowania energetycznego budynku. Każdy budynek jest inny: pod względem wykonanej izolacji cieplnej, pokrycia dachu, liczby kondygnacji, powierzchni, rodzaju ogrzewania i wielu innych aspektów. Dlatego ważne jest, aby dobór formy ogrzewania i mocy urządzeń był wykonany indywidualnie w oparciu o warunki techniczne budynku.
Jest wiele rodzajów pomp ciepła. W przypadku budynków z niewielkim dociepleniem np. cienkim styropianem, docieplone tylko ściany bez dachu lub odwrotnie, stolarka okienno-drzwiowa stara o niskim parametrze szczelności, orientacyjne zapotrzebowanie ok. 85W/m2, zasilanie 55°C, dobieramy wysokoenergetyczne pompy ciepła o mocy określonej na podstawie dobory po wykonanym audycie energetycznym budynku. Będą jednak przypadki, w których pompa ciepła nie będzie w stanie samodzielnie ogrzać budynku. W takim sytuacjach rekomendujemy układ hybrydowy, gdzie kocioł gazowy pełni funkcję szczytowego źródła ciepła tj. wtedy kiedy pompa ciepła przestaje być wydolna, załącza się efektywne źródło w postaci kotła gazowego.
Jak najbardziej tak. Dobieramy pompę o odpowiednich parametrach. W niektórych przypadkach audyt energetyczny może wskazać, że pompa ciepła nie będzie w stanie ogrzać budynku samodzielnie, wówczas rekomendowany jest układ hybrydowy, czyli połączenie dwóch systemów grzewczych tj. kotła na gaz płynny i powietrznej pompy ciepła.
Jak najbardziej tak. Eksperci dobiorą moc pompy ciepła a instalatorzy dokonają odpowiedniego połączenia systemów tak, aby działały niezależnie i przełączały się automatycznie.
Jak najbardziej tak. Eksperci dobiorą moc pompy ciepła a instalatorzy dokonają odpowiedniego połączenia systemów tak, aby działały niezależnie i przełączały się automatycznie.
W takich sytuacja rekomendujemy montaż kotła gazowego, który będzie pełnił funkcje wspomagającą pomy ciepła. Wtedy kiedy przestaje być wydolna, załącza się kocioł gazowy. Tym sposobem zyskujesz gwarancję ogrzania budynku do oczekiwanej temperatury.

Najpopularniejsze formy wsparcia to:

  • program Czyste Powietrze – dedykowany dla budynków modernizowanych.
  • program Moje Ciepło – dedykowany dla budynków nowych
  • program Mój Prąd – dedykowany dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła
  • Ulga Termomodernizacyjna
  • Inne lokalne formy wsparcia, o których dowiesz się w swojej gminie lub urzędzie miasta.